با تفاوت‌های کلاه اسکی و کلاه اسکیت آشنا شوید

با تفاوت‌های کلاه اسکی و کلاه اسکیت آشنا شوید

انجمن مواد و آزمون آمریکا یا ASTM، استانداردهایی را برای ایمنی لوازم ورزشی، از جمله کلاه اسکی و اسکیت تعیین می کند. برای rollerblading و رول اسکیت، ASTM استانداردهای کلاه دوچرخه سواری را توسعه داده است تا این فعالیت ها را پوشش دهد، چون زمین خوردن در هنگام اسکیت سواری همانند زمین خوردن در دوچرخه سواری است. ورزش های برفی مثل اسکی بازی و اسنوبرد سواری اغلب شامل زمین خوردن و ضربه به سر بیشتری هستند و نیاز به کلاه با مدل متفاوتی دارند.

اسکیاسکیکلاه اسکیت و دوچرخه سواری تک ضربه ای (Single Impact)

کلاه های اسکیت سواری و دوچرخه سواری برای یک ضربه طراحی شده اند. هنگامی که در حال اسکیت سواری زمین می خورید، ضربه ی اولیه با زمین، در صورتی که ضربه به سرتان به اندازه کافی محکم باشد، می تواند موجب مرگ شود، و این کلاه ها، لایه و پشتیبانی لازم برای کاهش این ریسک را تأمین می کنند. اگر در حالیکه کلاه اسکیت پوشیده اید ضربه بخورد، باید مطمئن شوید که آن را درست سر جای خود قرار داده اید تا ایمنی خود در زمین خوردن های بعدی را حفظ کنید.

کلاه اسکی چند ضربه ای (Multiple Impact)

اگر تا بحال اسکی یا اسنوبرد سواری کرده باشید، به خصوص به عنوان یک مبتدی، می دانید که بیشتر روز خود را بر روی زمین می گذرانید. ضربه های عادی و مکرر با زمین، نیازمند این است که کلاهی بپوشید که بتواند تحمل ضربه های مداوم را، بدون کم شدن تأثیر ایمنی آن، داشته باشد. برای اطمینان از اثربخشی مداوم، کلاهی انتخاب نمایید که توسط استانداردهای ASTM یا Snell تأیید شده باشد.

پوشش

هنگامی که به یک کلاه اسکی و اسکیت نگاه کنید، متوجه خواهید شد که کلاه اسکی، نسبت به کلاه اسکیت، بخش بیشتری از سر را پوشش می دهد. کلاه اسکی از جلوی پیشانی شروع شده و گوش ها و پشت سر را، تماماً تا بالای گردن پوشش می دهد. همچنین برخی کلاه ها یک چانه بند نیز دارند که به دور بخش جلویی صورت پیچیده می شود. در بیشتر موارد، ضخامت کلاه نسبتاً کم است، که باعث می شود به صورت منعطف و سفت دور سرتان قرار بگیرد.

کلاه های دوچرخه سواری که برای اسکیت سواری استفاده می شوند، پوشش کلی کمتر و لایه ی محافظ ضخیم تری دارند که باعث می شود ظاهر حجیم تری نسبت به کلاه های اسکی داشته باشند./ فیتنس مگزین

همچنین ببینید
آموزش بافت شال و کلاه دخترانه درخانه
با سریعترین هواپیماهای ساخته شده به دست انسان در طول تاریخ آشنا شوید
با گرانترین ساعت های بازار جهان آشنا شوید
آموزش بافت کلاه مدل برگی از بالا
با ماشین الکتریکی بدون راننده”oasis” آشنا شوید
چگونه با زبان بدن و ارتباط غیر کلامی دوست داشتنی شوید؟ (2)
چگونه با زبان بدن و ارتباط غیر کلامی دوست داشتنی شوید ؟
درست کردن کلاه جشن تولد با طرح تک شاخ +تصاویر
تفاوت بین تمرینات استقامتی و چربی سوزی
برای درمان درد قاعدگی شوید بخورید - مجله تصویر زندگی

تازه های خانه و سبک زندگی