ورود شاخص کل بورس به کانال ۸۰ هزار واحد

ورود شاخص کل بورس به کانال ۸۰ هزار واحد

امروز سه‌شنبه شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران نسبت به آخرین روز کاری گذشته ۳۹۲ واحد رشد کرد و در تراز ۸۰ هزار و ۱۸ واحدی قرار گرفت. همچنین شاخص کل هم وزن پس از ۲۷ واحد رشد رقم ۱۶ هزار و ۱۷۲ واحدی را تجربه کرد.

شاخص آزاد شناور نیز پس از ۱۸۱ واحد صعود رقم ۸۹ هزار و ۱۶ واحدی را تجربه کرد و شاخص بازار اول با ۱۶۷ واحد رشد رقم ۵۶ هزار و ۶۸۵ واحدی را دید. علاوه بر این شاخص بازار دوم با بیش از ۱۴۰۰ واحد رشد در کانال ۱۷۰ هزار و ۹۵۵ واحدی قرار گرفت.

در معاملات امروز نماد شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با بیش از ۲۵۰ واحد تأثیر مثبت در دماسنج بازار سرمایه بیشترین نقش را در نوسانات شاخص کل برجای گذاشت. پس از این نماد پتروشیمی پردیس، گسترش نفت و گاز پارسیان و فولاد مبارکه اصفهان بیشترین تأثیر را در نوسانات نماگر بازار سرمایه داشت.

در طرف مقابل نماد شرکت ایران خودرو با بیش از ۳۲ واحد تأثیر منفی در شاخص کل نگذاشت دماسنج بازار بیش از این رشد کند. پس از این نماد نفت و گاز و پتروشیمی تأمین (تاپیکو) و توسعه معادن و فلزات بیشترین تأثیر منفی را در نوسانات شاخص کل برجای گذاشت.

امروز در گروه خودرو شاهد ریزش نسبتا زیادی در قیمت اکثریت نمادها بودیم و در این گروه نماد زامیاد، سایپا، سایپا آزین، پارس خودرو، محورسازان ایران‌خودرو و ایران‌خودرو دیزل همچنان بسته است. در این گروه امروز ۶۳ میلیون و ۶۷۲ سهم به ارزش بیش از ۱۵ میلیارد تومان در ۸ هزار و ۱۹۱ نوبت معامله مورد دادوستد قرار گرفت.

همچنین در گروه فلزات اساسی بیش از ۸۳ میلیون سهم به ارزش ۲۶ میلیارد و ۲۶۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان مورد دادوستد قرار گرفت و همچنین در گروه کانه فلزی بیش از ۴۱ میلیون سهم به ارزش ۱۴ میلیارد و ۶۹۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان دادوستد شد.

از معاملات کد به کد امروز می‌توان به جابجایی ۲۷ میلیون و ۳۰۰ هزار سهم به ارزش ۱۱ میلیارد و ۶۸۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان تنها در یک معامله درون گروهی در نماد صنایع آذرآب اشاره کرد. همچنین در نماد سیمان خزر نزدیک به ۳۴ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱۰ میلیارد تومان تنها در یک معامله درون‌گروهی کد به کد شد.

امروز نماد سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی بیشترین حجم معامله را به خود اختصاص داد به طوری که بیش از ۳۷ میلیون سهم به ارزش شش میلیارد و ۶۹۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در ۱۶۳۱ نوبت معامله مورد دادوستد قرار گرفت.

ارزش معاملات امروز بورس تهران به رقم ۲۶۰ میلیارد و ۵۷۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از ۷۷۲ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۶۰ هزار و ۶۳۰ نوبت دادوستد بود.

اما آیفکس امروز ۰.۴واحد رشد کرد و به رقم ۸۳۰.۹ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران نیز به رقم ۸۹ میلیارد و ۶۹۸ میلیون تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۱۶۵ میلیون و ۱۸۴ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۱۶ هزار و ۷۲۶ نوبت دادوستد بود.

ایسنا

همچنین ببینید
فقط 100 واحد کسبی پلاسکو بیمه بوده‌اند
حضور ۹۰۰ هزار نفر در مراسم تحلیف ترامپ+ تصویر
ورود ترامپ به کلیسای محل برگزاری مراسم تحلیف
ورود ترامپ و خانواده‌اش به واشنگتن برای به دست گرفتن قدرت
سه هزار ساختمان درتهران اخطاریه ایمنی دارند/ نبود مدیریت جامع شهری مشکلات را افزایش می دهد
فیلم/ لحظه ورود قالیباف به تونل حفر شده زیر آوار پلاسکو
خداحافظی اوباما، سیاست های ترامپ و واکنش بورس تهران به این وقایع
بررسی نقشه‌های فاضلاب برای ورود به ساختمان پلاسکو
رکورد تعدیل مثبت با ۲ هزار و ۶۱۱ درصد شکسته شد
۳۰۰۰ هزار ساختمان در تهران، وضعیت مشابه پلاسکو دارند

تازه های اخبار