امضای تفاهم نامه ساخت نیروگاه هزار مگاواتی برق مهران

امضای تفاهم نامه ساخت نیروگاه هزار مگاواتی برق مهران

محمد آزادی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این پروژه یک نیروگاه صادراتی هزار مگاواتی برق برای انتقال به عراق است.
وی ادامه داد: این تفاهم نامه بین شرکت پیچک صنعت ایلام و شرکت سرمایه گذاری رومانی امضا شده و شرکت زاپکو آلمان نیز قرار است این پروژه را اجرایی کند.

مدیرعامل شرکت پیچک صنعت ایلام یادآور شد: براساس تفاهم نامه امضا شده کلنگ آغاز عملیات ساخت این نیروگاه دهه مبارک فجر امسال به زمین زده می شود و در مدت سه سال به بهره برداری خواهد رسید.

آزادی خاطرنشان کرد: این نیروگاه با اعتباری بالغ بر 700 میلیون دلار اجرایی خواهد شد که 70 درصد توسط شرکت رومانی و مابقی توسط شرکت پیچک صنعت ایلام تامین خواهد شد.

پس از دستیابی به توافق هسته ای و اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) وزیر امور خارجه در سفرهای خارجی و دیدارهای بین المللی رسمی خود به منظور گسترش روابط اقتصادی، هیات های اقتصادی کشورمان را با خود همراه می کند.

محمدجواد ظریف 17 تا 21 آبان ماه سال جاری در دور جدید سفر به کشورهای اروپایی به رومانی، اسلواکی و بخارست سفر کرد.
گروهی از فعالان اقتصادی ایران در راستای توسعه مناسبات و تحقق اهداف اقتصادی پسابرجام وزیر امور خارجه ایران را در این سفر همراهی کردند.
این فعالان بخش خصوصی در زمینه های بانکی، انرژی، حمل و نقل، پزشکی و دارویی، معدن، قطعات خودرو و ماشین آلات کشاورزی فعال بودند.

52310

همچنین ببینید
افزایش ارسال نامه تهدیدآمیز به مساجد آمریکا
استقرار ۱۰ هزار پرسنل نیروی دریایی ارتش در سواحل مکران
رونمایی از بزرگترین نیروگاه خورشیدی جهان+عکس
تولید نفت روسیه ۳۰۰ هزار بشکه در روز کاهش می‌یابد
شرایط خروج ارز بیش از 10 هزار دلار از کشور
32 هزار و 670 نفر مبتلا به ایدز در ایران/ سال 2030 پایان ایدز

تازه های اخبار