همکاری‌ سعودی‌ها با موساد علیه حزب‌الله

به گزارش شبکه خبری العالم، روزنامه «السفیر» لبنان در گزارشی تأکید کرد که فردی به نام «ابراهیم» افسر جدا شده از ارتش سوریه، در بازجویی ها اعتراف کرده است که به عنوان یکی از سرکردگان گروه موسوم به ارتش آزاد سوریه با سرکردگان جبهه النصره از جمله « ابومالک التلی» فرمانده این گروه تروریستی در ارتفاعات عرسال لبنان همکاری داشت و اتاق عملیات مشترکی برای حمله علیه ایست و بازرسی های ارتش لبنان و به اسارت گرفتن نظامیان لبنانی تشکیل داده بود.

بر اساس این گزارش، ابراهیم که با لقب «ابوالنور» شناخته می شد، اعتراف کرده است که ارتش آزاد سوریه در چند انفجار داخل خاک لبنان نقش داشته اما هدف فقط حزب الله بوده است.

ابراهیم که قبل از جدا شدن از ارتش سوریه یک افسر توپخانه بوده است، می گوید: یکی از افسران سعودی اتاق عملیات «موک» معروف به «ابوجمیل» و معاونش «ابوعبیده» او را مامور کردند تا همه مواضع حزب الله در منطقه بعلبک لبنان را شناسایی کند و وعده دادند هر مقدار پول نیاز داشته باشد، تامین می کنند.

بر این اساس ابراهیم و چند افسر جداشده دیگر از ارتش سوریه اقدامات خود را برای شناسایی کامل منطقه و به طور مشخص مواضع حزب الله شروع کردند و همزمان فهرستی از تجهیزات مورد نیاز از جمله موشک ها و خودروها و کیف های بمب گذاری شده را از گروه تروریستی تکفیری جبهه النصره خریداری کردند.

«بسام .م» یک افسر جدا شده از ارتش سوریه، نخستین عملیات را با هماهنگی و همکاری جبهه النصره انجام داد. بدین ترتیب، پایگاه های حزب الله در بلندی های شهرک های بریتال و نحله در شرق لبنان هدف گرفت.

ابوالنور تاکید کرد: همزمان ابوجمیل و ابوعبیده دو سعودی که با سرویسهای امنیتی آمریکا و اسرائیل ارتباط داشتند، از ما خواستند تا به یک « مرغداری» حمله کنیم.

وی افزود: سرویس امنیتی اسرائیل معتقد بود که حزب الله در داخل یک ساختمان سفید رنگ در این مرغداری مقداری زیاد سلاح از جمله موشک های پیشرفته ذخیره کرده است.

براین اساس مراحل آمادگی ابراهیم و دار و دسته اش برای حمله به این هدف شروع شد و در این چارچوب از یکی از اهالی بعلبک که مواد غذایی آنها را تامین می کرد، درخواست شد تا با همکاری تعدادی دیگر عملیات شناسائی این مرغداری و چند مرکز دیگر حزب الله در بعلبک را انجام دهند و تماس بین آنها از طریق یک دستگاه تلفن «نوکیا» معروف به« فانوس» صورت می گرفت.

«علی . ص» از اهالی بعلبک که خود را رانندگی تاکسی معرفی کرده بود، به همراه چند تن از دوستانش تصاویر (عکس و ویدیو) مراکز و ایست و بازرسی های حزب الله از جمله ساختمان سفید رنگ را در اختیار ابوالنور قرار دادند.

بعداز مدتی «علی . ص» مامور شد تا یک کیف بمب گذاری شده را در یکی از مراکز حزب الله قرار دهد و بعداز روشن کردن فتیله انفجاری محل را با یک موتورسیکلت بسرعت ترک کند.

راننده این موتورسیلکت هم «اسماعیل . غ» تبعه سوریه و عضو گروه تروریستی تکفیری جبهه النصره بود.

این عملیات موفقیت آمیز نبود و کیف بمب گذاری شده منفجر نشد و به همین دلیل ابوالنور از علی . ص خواست تا خود را برای تکرار ماموریت در یک ماه بعد آماده کند.

در جریان عملیات دوم یکی از نگهبانان به آنها مشکوک می شود و در نتیجه تیراندازی علی . ص زخمی و بازداشت می شوند.

52311

همچنین ببینید
مرحوم آیت‌الله آقانجفی همدانی ارتباط عمیقی با جوانان داشت
بیستمین سالگرد ارتحال آیت‌الله آقانجفی همدانی (ره) برگزار شد
احتمال وقوع حوادثی مانند ساختمان پلاسکو در صورت عدم همکاری کارگاه‌های ناایمن
ما از لفظ دموکراسی آن‌چنان خوشمان نمی‌آید/خانواده هاشمی اجازه سوءاستفاده از مراسم تشییع آیت‌الله را ندادند
عادت سحرگاهی آیت‌الله هاشمی برای سر زدن به شبکه‌های اجتماعی
سخنان خواندنی سیدحسن خمینی درباره آیت‌الله هاشمی/از ردصلاحیت و مناظرات کذایی تا سرک کشیدن به اینترنت
تحریم‌های اروپا علیه صندوق بازنشستگی کارکنان صنعت نفت لغو شد
آیت‌الله هاشمی در مناظرات کذایی سال ۸۸ محور گفت‌و‌گو بود
بیانیه بیت آیت الله هاشمی: ️عزای ما دو چندان شد

تازه های اخبار