علی مطهری مسئول پیگیری احضار نماینده تهران از سوی دادستانی شد

علی مطهری مسئول پیگیری احضار نماینده تهران از سوی دادستانی شد

علی مطهری مسئول پیگیری احضار نماینده تهران از سوی دادستانی شد

بهرام پارسایی با اشاره به نشست صبح امروز هیات رییسه فراکسیون امید که به‌ منظور بررسی دو موضوع شکایت دادستانی تهران از محمود صادقی و همچنین حادثه تصادم دو قطار مسافربری برگزار شد، اعلام کرد: در ابتدای جلسه بحث درخصوص تلاش ماموران برای جلب شبانه محمود صادقی در دستورکار قرار گرفت و اعضای فراکسیون نظرات خود را در این رابطه مطرح کردند.

او با تاکید بر لزوم رعایت قانون درخصوص شکایت‌های احتمالی از نمایندگان مجلس، خاطرنشان کرد: با توجه به تصویب قانون نظارت بر رفتار نمایندگان در مجلس شورای اسلامی و تایید این قانون از سوی شورای نگهبان، انتظار می‌رود که مفاد این قانون محور اقدام مسئولان قضایی قرار گیرد و این درحالی است که ماده ۹ این قانون در مورد روند پیگیری قضایی شکایت از نمایندگان مجلس ازطریق هیات نظارت بر رفتار نمایندگان صراحت دارد.

سخنگوی فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: همچنین در این جلسه مقرر شد علی مطهری مسئولیت پیگیری موضوع شکایت دادستانی تهران از آقای صادقی را از طریق رایزنی با رییس مجلس برعهده بگیرد.

نماینده اصلاح‌طلب مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: معتقدیم این مسئله باید با حفظ آرامش حل شود و به‌دنبال سیاسی‌کردن و جنجال‌سازی نیستیم و بر این اساس قصد داریم این مسئله از طریق رایزنی روسای دو قوه مقننه و قضایی توسط علی مطهری انجام شود.

پارسایی اضافه کرد: واقعیت این است که موضوع این شکایت، آن‌چنان مسئله خاصی نبود و درست نبود که این‌چنین برای نظام هزینه‌تراشی کند؛ چرا که این اتفاق نه به نفع نظام، نه به نفع قوای قضایی و مقننه است که مسائلی که به راحتی قابل حل است، این‌چنین در رسانه‌ها و افکارعمومی بازتاب منفی پیدا کند و بهتر است همه تلاش کنیم این موضوع در چارچوب قانون حل شود.

او گفت: فراکسیون امید خواهان این است که هرچه سریع‌تر هیات نظارت بر رفتار نمایندگان تشکیل جلسه بدهد و درباره این موضوع تصمیم‌گیری کند.

سخنگوی فراکسیون امید در مجلس همچنین با ابراز تاسف نسبت به سانحه تصادم قطارهای مسافربری، اعلام کرد: فراکسیون امید برای پیگیری این مسئله با تشکیل کمیته زیربنایی قصد دارد این اتفاق را به‌صورت کار‌شناسی ریشه‌یابی و آسیب‌شناسی کند که مسئولیت این کمیته برعهده عبدالکریم حسین‌زاده قرار گرفته است.

پارسایی در پایان تصریح کرد: در جلسه امروز مقرر شد این کمیته ضمن بررسی دقیق جوانب مسئله، درباره این اتفاق در جلسه بعدی فراکسیون گزارش بدهد تا بتوانیم بر اساس این گزارش تصمیم‌گیری کنیم.

همچنین، محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس و عضو هیات رییسه فراکسیون امید در صفحه توییتری خود نوشته است: برخلاف اظهارات دادستان محترم تهران تاکنون هیچ احضاریه‌ای به اینجانب ابلاغ نشده است. 

photo_2016-11-29_12-35-25 

دو شب پیش براساس اخبار منتشره ماموران دادستانی برای جلب محمود صادقی به منزل وی مراجعه کردند که وی از خواسته آنان خودداری کرده و معتقد بود که این کار دادستانی برخلاف قانون است. پس از ساعاتی و مذاکره رییس مجلس، علی مطهری و محمد رضا عارف رییس فراکسیون امید بازداشت وی منتفی شد. پس از آن هم مقرر شد تا هیات نظارت بر رفتار نمایندگان در جلسه فوق‌العاده ‌ای به این مساله رسیدگی کند.

همچنین دادستانی مطرح کرده که وی باید پاسخگو باشد ضمن این که دستور جلب بازپرس به قوت خود باقی است.

صادقی همچنین در توییت دیگری نوشته است: مصونیت پارلمانی تبعیض نیست. مصونیت نماینده مردم در واقع مصونیت مردم است.

photo_2016-11-29_12-34-18

29219

همچنین ببینید
قیمت املاک کلنگی در برخی مناطق تهران
تهران شنبه بارانی می‌شود / کاهش 10 درجه دما تا روز یکشنبه
عکس | معاون اول روحانی و استاندار تهران در محل حادثه پلاسکو
واکنش دو نماینده مجلس به حادثه آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو
وزیر کشور به دستگاه‌های مسئول برای مدیریت بحران در ساختمان پلاسکو دستور ویژه صادر کرد
دستور روحانی به وزیر کشور برای رسیدگی به حادثه ساختمان پلاسکو:در اسرع وقت، علل و مسوولیت حادثه بررسی و گزارش شود/ اقدام فوری در رسیدگی به مجروحان و جبران خسارات آسیب دیدگان توسط نهادهای مسئول
شرکت ملی گاز: گاز ساختمان‌های اطراف قطع شد/ساختمان پلاسکو به گاز استان تهران وصل نبود
رییس اورژانس تهران: هنوز مورد فوتی در پی ریزش پلاسکو ثبت نشده‌
وزیر کشور سفر به استان لرستان را نیمه تمام گذاشت و عازم تهران شد

تازه های اخبار