امیر سیاری: ما با توانمندی خودمان در آب‌های آزاد استقرار یافته‌ایم/عبور از عرض اقیانوس اطلس

امیر سیاری: ما با توانمندی خودمان در آب‌های آزاد استقرار یافته‌ایم/عبور از عرض اقیانوس اطلس

دریادار حبیب‌الله سیاری صبح امروز در حاشیه مراسم رونمایی از دستاوردهای نیروی دریایی ارتش در جمع خبرنگاران، با اشاره به تعمیرات اساسی زیردریایی طارق، گفت: توانمندی تعمیرات اساسی طارق در کشور به وجود آمده و ما هم‌اکنون می‌توانیم زیردریایی‌های پیشرفته کیلوکلاس را تعمیرات اساسی کنیم و زیردریایی طارق را با موفقیت تعمیرات اساسی کرده و دومین زیردریایی سنگین را هم در دست تعمیرات اساسی داریم. تعمیرات اساسی زیردریایی‌ها جایگاه بالایی در تکنولوژی‌های زیردریایی‌ها دارد و باید عظمت کار تعمیرات اساسی را از نزدیک ببینید.

اهم اظهارات فرمانده نیروی دریایی ارتش را به نقل از خبرگزاری ها بخوانید:

*ظرف هشت سال گذشته 49 ناوگروه به اقصی نقاط جهان اعزام کرده ایم، با توانمندی خودمان در آب‌های آزاد استقرار یافته‌ایم، ولی اگر این توانمندی‌ها نبود ما باید دست‌مان را جلوی چه کسی دراز می‌کردیم تا مثلا امنیت کشتی‌های‌مان در خلیج عدن را تأمین کند، ما در خلیج عدن منافع داریم لذا امروز خودمان با اقتدار در آنجا حضور داریم و امنیت کشتی‌های‌مان را خودمان برقرار می‌کنیم.

* سامانه کنترل آتش ثامن که به بهره برداری رسید مورد نیاز ما بود و می تواند توانمندی رزمی ما را بسیار بالا ببرد این سامانه با پروژه های مشابه خارجی اش تفاوت های بسیاری دارد.

* زیردریایی نیمه سنگین فاتح و همچنین ناوشکن سهند در آینده نزدیک  رونمایی  و الحاق می‌شود. تست های سرعت، قوس و قابلیت دریانوردی زیردریایی فاتح  توسط نیروی دریایی ارتش در حال انجام است و به زودی عملیاتی خواهد شد.

* عبور از عرض اقیانوس اطلس در دستور کار نیروی دریایی ارتش است و رزمایش بزرگ ولایت 95 طبق سنوات گذشته در بهمن‌ماه امسال برگزار خواهد شد. نیروی دریایی با تکیه بر توانمندی آنچه مورد نظر مقام معظم رهبری است در دستور کار دارد.

29219

همچنین ببینید
اتاق اصناف با کسبه پلاسکو جلسه گذاشت/4 نقطه برای استقرار کسبه مشخص شد
سرانه بودجه خدمات شهری در بلاد توسعه‌یافته چقدر و در ایران چقدر است؟
اولین شهر شناور جهان در اقیانوس+ تصاویر
لغو برجام، خطر آزاد‌سازی برنامه‌ هسته‌ای ایران بدون نظارت‌ آژانس را به دنبال دارد
تحلیل یک امیر ارتش از ۸ سال رفتار اوباما برابر ایران
تقدیر از باشگاه تیم کشتی آزاد بیمه رازی
سرکرده ارتش آزاد خواستار همکاری با اسد شد
اعتماد عمومی به بانک‌ها افزایش یافته است
محله العربی در شرق موصل کاملاً آزاد شد
معرفی آثار راه‌یافته به مرحله دوم کتاب سال در گروه «دین»

تازه های اخبار