هوای آلوده حامل باکتری‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک است

هوای آلوده حامل باکتری‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک است

 در این بررسی آمده‌ است هوای آلوده حاوی باکتری‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک است که با آنتی‌بیوتیک‌های معمولی قابل درمان نیستند.

محققان دانشگاه گوتنبرگ در سوئد به بررسی نمونه‌هایی از هوای آلوده در شهر پکن، پایتخت چین پرداختند. به گفته آنان این نمونه‌ها حاوی DNA ژن‌هایی است که باکتری‌ها را در برابر آنتی‌بیوتیک‌های قوی مقاوم می‌سازد.

نویسنده ارشد این مطالعه گفت: در این بررسی تنها تعداد محدودی از نمونه‌ هوای آلوده مورد آزمایش قرار گرفته‌ است. همچنین لازم است نمونه‌های هوا از مکان‌های دیگر بررسی شود. از طرف دیگر نمونه‌های هوا مورد بررسی قرار گرفته نشان‌دهنده ترکیب وسیعی از انواع ژن‌های مقاوم است.

در این مطالعه محققان برای بررسی ژن‌های مرتبط با باکتری‌های مقاوم به آنتی بیوتیک به مطالعه روی ۸۶۴ نمونه از DNA گرفته شده از انسان، حیوان و محیط زیست در سراسر جهان پرداختند و متوجه شدند نمونه هوای گرفته شده از شهر پکن حاوی سطح بالایی از ژن‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک است.

به گزارش ساینس ورلد ریپورت، بررسی‌های سازمان جهانی بهداشت (WHO) حاکی از آن است بیش از ۸۰ درصد ساکنان مناطق شهری در معرض سطح بالایی از آلودگی هوا قرار دارند که فراتر از استانداردهای تعیین شده این سازمان است.

ایسنا

همچنین ببینید
راهکار کاهش 25درصدی آلودگی هوای تهران
قیمت حامل‌های انرژی سال آینده افزایش نمی‌یابد
پیشرفتی تازه برای مقابله با مقاومت آنتی‌بیوتیکی
بنزین و حامل‌های انرژی در سال ٩٦ گران می‌شود؟
بنزین و حامل‌های انرژی در سال ٩٦ گران می‌شود؟
هوای تهران سرانجام سالم شد
شهرهای کدام کشورها پاک‌ترین هوای دنیا را دارند؟+عکس
اختصاص منابع مالی برای بازسازی و مقاوم‌سازی مناطق فرسوده در برنامه ششم
7 کشته در تصادف یک اتوبوس مجارستانی حامل کودکان در ایتالیا +عکس

تازه های اخبار