توقف صادرات مرغ و تخم مرغ به عراق

توقف صادرات مرغ و تخم مرغ به عراق

فرزاد طلاکش دبیر کل کانون پرورش دهندگان مرغ تخم گذار از توقف صادرات مرغ و تخم مرغ به عراق خبر داد و گفت: با توجه به مشاهده چند نمونه از آنفولانزای پرندگان در برخی واحد های مرغداری و ثبت آن در مرجع بین المللی، عراق به سبب رعایت احتیاط لازم واردات مرغ و تخم مرغ از ایران را ممنوع اعلام کرده است.

وی افزود: درصورت اعلام پاک بودن تمامی واحد های مرغداری در مرجع بین المللی، صادرات از سر گرفته خواهد شد از این رو لازم است که مرغداران برای جلوگیری از شیوع بیماری شرایط  قرنطینه ای را اعمال نمایند.

طلاکش با اشاره به تاثیر ممنوعیت صادرات بر قیمت تخم مرغ اضافه کرد: تا کنون تاثیر این مسئله بر بازار داخل مشخص نیست و همانند ده روز گذشته متوسط نرخ هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری 3 هزار و 900 تومان است.

 صادرات مرغ کاهش یافت

همچنین محمد یوسفی رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: صادرات مرغ به عراق در پی شیوع آنفولانزای پرندگان به مقدار قابل توجهی کاهش یافته است.

وی افزود: با توجه به مازاد بالای تولید، صادرات مرغ تاثیری چندانی در قیمت بازار داخلی ندارد .

یوسفی تصریح کرد: کاهش صادرات مرغ می تواند بر قیمت محصول در بازار داخل تاثیر بگذارد از این رو شرکت پشیتبانی باید نسبت به جذب 4 الی 5 هزار تن مرغ در ماه اقدام نماید.

باشگاه خبرنگاران

همچنین ببینید
دستور ویژه برای توقف ارز تک نرخی
صادرات برق یا گاز، صرفه با کدام است؟
ترکیه چند برابر ایران صادرات دارد؟
پرداخت سود سهامداران سيمان سپاهان توسط شعب بانک صادرات
مهمترین درخواست رهبری از مستشاران نظامی ایران در سوریه و عراق
صادرات کنگر فرنگی به امارات و عراق
استحکامات ارتش عراق در تلعفر تقویت شد/کشته شدن ۱۰۰۰ داعشی در موصل/آزادی دشت نینوا

تازه های اخبار