توقف صادرات مرغ و تخم مرغ به عراق

توقف صادرات مرغ و تخم مرغ به عراق

فرزاد طلاکش دبیر کل کانون پرورش دهندگان مرغ تخم گذار از توقف صادرات مرغ و تخم مرغ به عراق خبر داد و گفت: با توجه به مشاهده چند نمونه از آنفولانزای پرندگان در برخی واحد های مرغداری و ثبت آن در مرجع بین المللی، عراق به سبب رعایت احتیاط لازم واردات مرغ و تخم مرغ از ایران را ممنوع اعلام کرده است.

وی افزود: درصورت اعلام پاک بودن تمامی واحد های مرغداری در مرجع بین المللی، صادرات از سر گرفته خواهد شد از این رو لازم است که مرغداران برای جلوگیری از شیوع بیماری شرایط  قرنطینه ای را اعمال نمایند.

طلاکش با اشاره به تاثیر ممنوعیت صادرات بر قیمت تخم مرغ اضافه کرد: تا کنون تاثیر این مسئله بر بازار داخل مشخص نیست و همانند ده روز گذشته متوسط نرخ هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری 3 هزار و 900 تومان است.

 صادرات مرغ کاهش یافت

همچنین محمد یوسفی رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: صادرات مرغ به عراق در پی شیوع آنفولانزای پرندگان به مقدار قابل توجهی کاهش یافته است.

وی افزود: با توجه به مازاد بالای تولید، صادرات مرغ تاثیری چندانی در قیمت بازار داخلی ندارد .

یوسفی تصریح کرد: کاهش صادرات مرغ می تواند بر قیمت محصول در بازار داخل تاثیر بگذارد از این رو شرکت پشیتبانی باید نسبت به جذب 4 الی 5 هزار تن مرغ در ماه اقدام نماید.

باشگاه خبرنگاران

همچنین ببینید
افزایش سقف مبلغ تراکنش ها در سامانه همراه بانک صادرات
انفجار شدید پایتخت عراق را لرزاند
تولید بیش از۲۰هزارتن میگو در کشور/حجم صادرات به روسیه افزایش یافت
توقف نماد برای افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی/ مهلت آخر یک تقدم
نقش برجسته بانک صادرات ایران در بازسازی حرمین شریفین
رکورد صادرات نفت بعد از انقلاب را شکستیم
پشت پرده افزایش دوباره تعرفه کاغذ کارخانه چوپ و کاغذ مازندران است/ تهدید روزنامه‌ها با توقف انتشار
لغو بازی دوستانه ایران و عراق به خاطر کی‌روش!

تازه های اخبار