«رفتن» به بخش رقابتی جشنواره فیلم مراکش دعوت شد

«رفتن» به بخش رقابتی جشنواره فیلم مراکش دعوت شد

به گزارش سینماپرس، «رفتن» که نویسندگی و تهیه‌کنندگی آن را جمشید محمودی بر عهده داشته، در بخش اصلی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مراکش با فیلم‌هایی از کشورهای فرانسه، چین، آفریقای جنوبی، روسیه، اتریش، بلژیک، دانمارک، رومانی، آمریکا و آلمان برای کسب جایزه بهترین فیلم این رویداد سینمایی به رقابت خواهد پرداخت.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «رفتن» قصه‌ی فرشته و نبی، قصه‌ی عشقی است که در پیچ و تاب رسیدن و نرسیدن در غبار گم می‌شود. قصه‌ی عشقی که از همه‌چیز غیر از  معشوق رنج می‌بیند. «رفتن» قصه‌ی درد است. درد خانه به دوشی، درد مهاجرت.

رضا احمدی - فرشته حسینی، بهرنگ علوی، نازنین بیاتی، مسعود میرطاهری، سینا سهیلی، محفوظ محمودی، افشین اخلاقی، بشیر احمد نیکزاد، امیرحسین بابائیان، محمد امین صاحب‌زاده، کاظم علیزاده، نورآقا احمدی، رقیه رضاپور، مریم حسینی، زهرا حسینی، مریم عظیمی، رقیه داوری، یاسر حمزه، و شمس لنگرودی بازیگران این فیلم هستند.

شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مراکش از تاریخ دوم تا دهم دسامبر (۱۲ تا ۲۲ آذرماه) برگزار می‌شوند و عوامل فیلم «رفتن» نیز روز جمعه  (۱۲ آذر) برای شرکت در این رویداد سینمایی عازم مراکش خواهند بود.

فیلم سینمایی «رفتن» محصول مشترک ایران و افغانستان است و در سال ٩٤-٩٥ تولید شده است.

همچنین ببینید
گشت ارشاد ۲ در راه جشنواره‌ی فیلم فجر
فیلم هایی از ایران در جشنواره بغداد
تقدیر از ثریا قاسمی وعلی نصیریان دریک جشنواره
جشنواره بین المللی هوش مصنوعی در دانشگاه امیر کبیر
لباس خاص بازیگر زن فیلم ایرانی در جشنواره مراکش! + تصاویر /بیماری‌های عفونی مرگبار در طول تاریخ
فیلم پربازیگر زرد به دبیرخانه‌ی جشنواره‌ی فجر رسید
رقابت سخت آثار پژوهشی در جشنواره مراکز صدا و سیما
جشنواره‌ای به نام یک پشت کرده به وطن!/ هزینه بیت‌المال قرار است کدام اندیشه بیضایی را مورد تجلیل قرار داده و جایزه بدهد؟
فیلم هایی از ایران در جشنواره بغداد/ نمایش «بادیگارد» در عراق
فیلم هایی از ایران در جشنواره بغداد

تازه های فرهنگ و هنر