بزرگترین مشکل شاعران جوان امروز، فضای مجازی است!

به گزارش پارس نیوز،

محسن محمدی شاعر در خصوص ویژگی‌ها و مولفه‌های لازم در آثار شاعران جوان گفت: استفاده از پتانسیل فضای روز، زبان مدرن و تفکری فراتر از عشق ها و دلبری های منحصر به فرد و خط و خال و... که متاسفانه در شعر امروز و قالب های مختلف بیداد می کند، از ویژگی های لازم در آثار این شاعران است.

وی پیرامون مشکلات و دغدغه های جوانان در این عرصه تصریح کرد: بزرگترین مشکل جوانان امروز فضای مجازی و تشویق های بی تفکر و اغلب اشتباهی است که برخی شاعران را به اشتباه انداخته و در آن اشتباه نگه می دارد. مهم تر ازآن اینکه فضای مجازی فرصت مطالعه را از شاعران کم تجربه می گیرد و تمام وقت را در صفحات اجتماعی می گذرانند که هیچ سودی برای آن ها نخواهد داشت؛ زیرا آشنایی با متون اصلی ادبیات فقط و فقط با مطالعات پیوسته صورت می پذیرد.

محمدی افزود: نکته دیگر وجود و ظهور انجمن‌های شعری است که بی هیچ پشتوانه علمی راه اندازی می شوند و عده ای از جوانان مشتاق را به سمت خود می کشانند. در حالی که خروجی آن ها واقعا ضعیف و دلسرد کننده است. این مشکل بیشتر در پایتخت و شهرهای بزرگ رخ می دهد که برای اثبات این موضوع می توانیم به شعرهای جوانانی استناد کنیم که در شهرستان های کوچک و محروم کار می کنند، اما بسیار بهتر از شاعران نامی امروز به شعر می پردازند.

این شاعر در ادامه اظهار داشت: آن دسته از شاعرانی که خود را از هیاهوی مجازی خود دور نگه داشته اند، قطعا موفق تر بوده و جهان بینی فراتری از عشق زمینی ناپایدار خواهند داشت که در آثارشان هم موضوعات جهان شمولی به چشم می خورد.

محمدی در پایان پیرامون آثار نگاشته شده خود خاطرنشان کرد: مجموعه مشترک «بندهای آزاد» و مجموعه غزلی که بعد از حدود 6 سال توسط انتشارات «آوای کلار» به چاپ خواهد رسید، در نمایشگاه کتاب امسال حاضر خواهد شد.

همچنین ببینید
عکس های جدید مریم خدارحمی در اینستاگرامش /سلفی زنی جوان با پای بریده خود!! +تصاویر
دوستانم گفتند اگر واقعا حقوق شما این است خیلی هم کم می گیرید / مشکل حل نشود هیات مدیره پرسپولیس استعفا می دهد
شیطان با پنج نفر مشکل دارد
وقتی خواننده جوان وقت اضافه می‌آورد!
از گلایه‌ جوان تا شکوه‌های رئیس فدراسیون چوگان
رامبد جوان: فیلمسازی از زایمان سخت‌تر است!
کسی که تا دیروز تدارکاتی بود نباید امروز کارگردان باشد!
عذر خواهی مجازی از "فرزاد حسنی"
ماجرای جنایی رامبد جوان و همسرش در جشنواره فجر
«گیتا» برخاسته از یک دغدغه مادرانه ایرانی/ ۵ ماه انتظار برای بازی مریلا زارعی/ فضای سینمای ایران بی دلیل عصبی است!

تازه های فرهنگ و هنر