آمادگی برای شیردهی، ویژگی پستان مناسب

اگر در نظر دارید خودتان فرزندتان را شیر بدهید ممکن است مایل باشید اقداماتی برای مقاوم کردن پوست دور نوک پستان خود انجام دهید تا از قاچ خوردن و زخم شدن نوک سینه ها هنگام شیر دادن جلوگیری کنید. از آنجا که نوک پستان قاچ خورده می تواند دردناک باشد آماده کردن آن ها در کاهش ناراحتی احتمالی کمک می کند.

آمادگی برای شیردهی

می توانید نوک پستان های خود را با ملایمت بمالید یا در بین انگشتان خود ماساژ بدهید. آن ها را در معرض هوا قرار دهید، با یک لیف حمام با ملایمت بمالید یا از لباس های زیر شیردهی که لبه هایش پایین باشد استفاده کنید تا نوک پستان های تان به لباس تان مالیده نشود. کرم یا روغن مانع سفت شدن پوست می شود، بنابراین از آن ها روی نوک پستان ها استفاده نکنید.

پستان مناسب برای شیردهی
برخی از خانم ها نگرانند پستان های مناسبی برای شیردهی ندارند، ولی هیچ نوع پستانی مناسب یا غیر مناسب نیست. پستان چه بزرگ و چه کوچک می تواند به مقدار کافی شیر تولید کند. بعضی از خانم ها که نوک پستان بسته یا تو رفته دارند می توانند با ماساژ دادن نوک سینه ها آن ها را بیرون بیاورند تا شیر دادن آسان تر شود. در برخی فروشگاه های لوازم بارداری یا نوزادی، شیر دوش می فروشند که با استفاده از مکش به بیرون آوردن نوک سینه ها کمک می کند.

ترشح آغوز
بسیاری از خانم ها از اوایل بارداری متوجه ترشح گاه به گاه ماده ای زرد رنگ از سینه های خود می شوند. این ترشح آغوز یا کلستروم نام دارد. آغوز حاوی پروتئین بیشتر و چربی کمتری نسبت به شیر است و از همه مهم تر حاوی پادتن هایی از سیستم ایمنی بدن شما است که از فرزندتان در مقابل عفونت های خاص تا زمانی که سیستم ایمنی بدن خود او کامل شود محافظت می کند. در صورتی که در دوران بارداری آغوز تولید نکرده اید نگران نشوید، تولید نکردن آغوز به این معنا نیست که شیر کافی نیز تولید نخواهید کرد.

همچنین ببینید
شیردهی در دوران بارداری، تا کی؟
موثر ترین درمان خانگی برای بیماری نقرس
راهکارهایی برای کاهش درد بیماری آرتریت روماتوئید در محل کار
موثرترین داروها برای درمان سرطان پوست
آمادگی برای شیردهی، چگونگی آماده سازی پستان
سوالات رایج در مورد شیردهی، بخوانید
افزایش شیرمادر برای نوزاد، چگونه؟
آمادگی برای زایمان، رابطه درد و جنسیت!
میان وعده مناسب در بارداری چیست؟
راه های جدید برای تشخیص آسیب مغزی در NFL

تازه های سلامت