آمادگی برای شیردهی، ویژگی پستان مناسب

اگر در نظر دارید خودتان فرزندتان را شیر بدهید ممکن است مایل باشید اقداماتی برای مقاوم کردن پوست دور نوک پستان خود انجام دهید تا از قاچ خوردن و زخم شدن نوک سینه ها هنگام شیر دادن جلوگیری کنید. از آنجا که نوک پستان قاچ خورده می تواند دردناک باشد آماده کردن آن ها در کاهش ناراحتی احتمالی کمک می کند.

آمادگی برای شیردهی

می توانید نوک پستان های خود را با ملایمت بمالید یا در بین انگشتان خود ماساژ بدهید. آن ها را در معرض هوا قرار دهید، با یک لیف حمام با ملایمت بمالید یا از لباس های زیر شیردهی که لبه هایش پایین باشد استفاده کنید تا نوک پستان های تان به لباس تان مالیده نشود. کرم یا روغن مانع سفت شدن پوست می شود، بنابراین از آن ها روی نوک پستان ها استفاده نکنید.

پستان مناسب برای شیردهی
برخی از خانم ها نگرانند پستان های مناسبی برای شیردهی ندارند، ولی هیچ نوع پستانی مناسب یا غیر مناسب نیست. پستان چه بزرگ و چه کوچک می تواند به مقدار کافی شیر تولید کند. بعضی از خانم ها که نوک پستان بسته یا تو رفته دارند می توانند با ماساژ دادن نوک سینه ها آن ها را بیرون بیاورند تا شیر دادن آسان تر شود. در برخی فروشگاه های لوازم بارداری یا نوزادی، شیر دوش می فروشند که با استفاده از مکش به بیرون آوردن نوک سینه ها کمک می کند.

ترشح آغوز
بسیاری از خانم ها از اوایل بارداری متوجه ترشح گاه به گاه ماده ای زرد رنگ از سینه های خود می شوند. این ترشح آغوز یا کلستروم نام دارد. آغوز حاوی پروتئین بیشتر و چربی کمتری نسبت به شیر است و از همه مهم تر حاوی پادتن هایی از سیستم ایمنی بدن شما است که از فرزندتان در مقابل عفونت های خاص تا زمانی که سیستم ایمنی بدن خود او کامل شود محافظت می کند. در صورتی که در دوران بارداری آغوز تولید نکرده اید نگران نشوید، تولید نکردن آغوز به این معنا نیست که شیر کافی نیز تولید نخواهید کرد.

همچنین ببینید
تغذیه مناسب بارداری، تضمین سلامت جنین
نحوه شیردهی به نوزاد، وضعیت صحیح مادر
لکنت زبان کودکان، توصیه برای والدین
بستنی های مفید و مقوی برای کودکان
پیشنهادات تغذیه ای برای رهایی از سوء هاضمه
خواص کرفس برای کودکان و زمان شروع مصرف آن
بعد از مرگ چه اتفاقی برای انسان ها می افتد
پیشنهادات طب سنتی برای انواع مشکلات پوستی
رژیم غذایی پرکالری برای افزایش وزن
عوارض مایع ظرفشویی برای شستن میوه و سبزی

تازه های سلامت