روایتی غم‌انگیز از از بازیکن فصل قبل صبا که در سقوط هواپیما جان باخت

تمرینات تیم های فوتبال نفت تهران و صبای قم، امروز با شوکی بزرگ آغاز شد. جان باختن فیلیپ ماچادو، بازیکن فصل قبل صبا حسابی هم تیمی هایش که در این دو تیم پخش شدند را به شوک فرو  برده است. 

علی حاتم مدیر اجرایی تیم فوتبال نفت تهران که سال قبل هم در کنار علی دایی، در صبا همین مسئولیت را داشت، از شوکی گفت که به همه آنها بعد از شنیدن خبر وارد شده است. او که مثل دیگر اعضای تیم از فیلیپ خاطره دارد، به خبرآنلاین می گوید: «البته عادت داریم وقتی یکی می میرد، بگوییم وای چه خوب بود اما این یک فصلی که با فیلیپ بودیم، خیلی با هم خوش بودیم. راستش الان خیلی از تیم ها دارند از این می نالند که مثلا دست بازیکنان شان شکسته اما فیلیپ سال قبل 6 بازی را برای ما با دست شکسته بازی کرد اما دم نزد. تازه در صبای بی پول که این همه آنجا مشکل داشتیم.»

او خاطره دیگری از حرکت جالب این بازیکن در یادش است که می گوید: «راستش شرایط مالی مان خیلی بد بود. خیلی از بچه ها هم پول شان را نگرفتند. تازه فیلیپ خیلی اتفاقی به جمع ما آمد. او آمده بود با پیکان تمرین کند که پیکان سقوط کرد. بعد آمد تمرین ما و علی آقا بازی اش را پسندید. به جمع ما که اضافه شد، زبان بلد نبود اما سرعت پیشرفتش خیلی خوب بود. همان اوایل که آمد ایران خدا یک دختر به او داد و حالا همه ما در شوک برای سرنوشت دخترش هستیم. خدا به خانواده اش صبر بدهد. »

او می گوید این بازیکن خیلی سریع با اخلاق های ایرانی آشنا شده بود: «دیگر عادت کرده بود. هر چیزی که می خواست می گفتیم ایشالله فردا یا پس فردا. تا صدای مان می کرد و قیافه مان را می دید، با خنده می گفت، ایشالله فردا یا پس فردا! فردا یا پس فردا! یعنی خبری از پول نیست. می گفت و می خندید!»

حاتم از شبی می گوید که فیلیپ با رفتارش تیم شان را شوکه کرده بود: «شرایط مالیمان خیلی بد بود. این قدر بد که دیگر بچه ها یک به یک قهر می کردند. یک ماساژور داشتیم که خدا به او بچه داده بود. از فرط بی پولی تیم را ول کرده بود و دیگر نمی خواست بیاید. فیلیپ که خودش بچه کوچکش تازه این سن نوزادی را پشت سر گذاشته بود، تقریبا تمام سیسمونی بچه اش که به ایران آورده بود را به این ماساژور تیم داد تا مشکلش حل شود. فکر کنم ده یا 15 تکه از سیسمونی که خیلی هم ارزشمند و جنس خوب بودند. او خیلی خوب خودش را قاطی خانواده ما در صبا کرده بود و با آن حرکتش همه را شوکه کرد.»

حاتم درباره اینکه چرا فیلیپ ایران نماند هم می گوید: «اول فصل که قرار شد در صبا بمانیم، او هم قرار شد بیاید . ولی وقتی قصه صبا منتفی شد، در برزیل با همین تیمش قرارداد بست. البته تا جایی که من شنیدم، اخیرا با علی آقا حرف زده بودند که اگر بشود در نیم فصل به جمع ما در نفت بپیوندد که متاسفانه این اتفاق تلخ برایش افتاد.»

 برای دیدن اخبار ورزشی ساعت 24 روی ، خبر ورزشی کلیک کنید

خبرآنلاین

همچنین ببینید
بنتو: انصاری‌فرد بازیکن خوبی است اما نیاز به زمان دارد!
بازیکن استقلال از فردا در تمرینات ماشین‌سازی
بازگشت بازیکن معترض به جمع آبی‌ها/ صحبت درباره پلاسکو و سفر جونز به انگلیس
بازگشت بازیکن معترض به تمرین استقلال
بازگشت بازیکن معترض به تمرین استقلال
برانکو سه بازیکن جدید می‌خواهد
اسپالتی: ناینگولان بازیکن با تجربه و توانمندی است
درخواست برانکو برای جذب ۳ بازیکن دیگر
ادینیو و گودرزی بازی با پیکان را از دست دادند/واکنش تراکتورسازی به جذب بازیکن منچستر‌سیتی
بازیکن جداشده استقلال از پیشنهاد پرسپولیس خبر داد

تازه های ورزش