تصاویر عجیب دیده شده در گوگل ارث (1)

وبسایت گجت نیوز - معین کریمی: گوگل ارث (Google Earth) برنامه ای جهت دریافت و مشاهده اطلاعات جغرافیایی سراسر جهان است که به نوعی از آن به عنوان نقشه سه بعدی کره زمین یاد می شود. به طور معمول، کاربران زیادی روزانه ساعت های آزاد خود را با تفریحاتی نظیر تماشای کره زمین از طریق گوگل ارث پر می کنند. خیلی از همین اوقات که شما در حال گشت و گذار در تصاویر گرفته شده ماهواره ای قابل مشاهده با این برنامه هستید، به تصاویری برمی خورید که باعث حیرت شما می شوند. ما دقیقا همین قضیه را در اینجا هدف قرار داده ایم. در این مقاله قصد داریم به تماشای تصاویر عجیبی از کره زمین بنشینیم که تا به امروز در گوگل ارث دیده شده است.
گوگل ارث تصاویرش را از منابع متعددی از ماهواره های مخابراتی در مدارهای Geosynchronous که آن ها با کنار زدن وضوح کم از ده ها هزار کیلومتر بالاتر از کره زمین از سوی ماهواره ها گرفته شده است که از تصاویر وضوح بالای گرفته شده از هواپیما ها، کایت ها، و حتی پهپادها نیز به مراتب وضوح بالاتری دارد. این تصاویر در دسترس تمامی کسانی که از این نرم افزار استفاده می کنند قرار دارد. در ادامه با تماشای این تصاویر با ما همراه باشید.

به گزارش آکاایران: آلاینده ها به شکل چلیپای شکسته
,گوگل ارث،تصاویر،عجیب,[categoriy]

تصاویر عجیب دیده شده در گوگل ارث (1) - آکاگوگل ارث،تصاویر،عجیب

آکاایران: تصاویر عجیب دیده شده در گوگل ارث (1)محققان بیش از پنجاه Geoglyph ( اشکال هندسی به هم پیوسته بر روی کره زمین) را در سراسر شمال قزاقستان در آسیای میانه کشف کرده اند که این تصویر شبیه به نماد صلیب شکسته است. در حالی که بسیاری دیگر از تصاویر منتشر شده شبیه به چلیپای شکسته از جنس تپه های خاکی هستند، این صلیب در تصویر فوق از الوار ساخته شده است. گفته می شود این جئوجلیپ ها مربوط به 2000 سال پیش هستند. با توجه به آن که در آن زمان چلیپای شکسته چیزی غیر معمول در اروپا و آسیا نبود، نمی توان آن را حتی فارغ از گرایش های سیاسی و مذهبی نیز دانست.
این نماد حتی در تاریخ ایران نیز قدمت زیادی دارد. اولین نمونه های استفاده از چلبپای شکسته مربوط به تعدادی سفال یافت شده در استان خوزستان در ایران در 5 هزار سال قبل از میلاد است. در اوایل عصر برنز نشانه هایی از آن در سفال هایی در روسیه پیدا شده است.

جزیره در یک دریاچه در یک جزیره در یک دریاچه در یک جزیره!
,گوگل ارث،تصاویر،عجیب,[categoriy]


این تصویر گوگل ارث یک چشم کامل با یک دهان است و ما نتوانستیم عنوانی بهتر از عنوان بالا برایش انتخاب کنیم. گوگل ارث تصویری از یک جزیره کوچک به نام «ولکانو» را نشان می دهد که در داخل یک دریاچه به نام «تال» در جزیره لوزون فیلیپین نشان می دهد.
این پدیده به عنوان یکی از جذاب ترین جاسوسی های گوگل ارث طی سال های اخیر بوده است که در تصویر فوق قابل مشاهده خواهد بود.

چرخ های عجیب و غریب
,گوگل ارث،تصاویر،عجیب,[categoriy]


گوگل ارث تا به حال انواع مختلفی از آثار هنری قدیمی را در سطح این سیاره به نمایش گذاشته است. به عنوان مثال باید به سازه های چرخی شکلی اشاره کرد که ممکن است قدمت آن ها حتی به 8500 سال هم برسد تا آن ها را قدیمی تر از یک Geoglyphs به نام «خطوط نازکا» در کشور پرو  کند.
گروهی از دانشمندان با آرشیوی از تصاویر هوایی باستانشناسی در خاورمیانه، سازه های چرخ مانندی را یافته اند (موسوم به آثار مردان قدیمی) که با تصاویر ماهواره ای و از طریق گوگل ارث نمایان هستند. در تصویر بالا سازه های چرخ دنده ای را می بینیم که گویی یکی پس از دیگری به سمت جلو در حال حرکت هستند. این بناها "Azraq Oasis” نام داشته و در اردن دیده شده اند.

چشم گاو نر
,گوگل ارث،تصاویر،عجیب,[categoriy]


یکی دیگر از بناهای دایره ای شکل در خاورمیانه، به نظر شبیه به چشم گاو نر می رسد. در این تصویر یک دایره را در وسط مشاهده می کنیم که سه مثلث با فاصله ای از آن، گویی آن دایره را هدف قرار داده اند. دیوید کندی از دانشگاه استرالیای غربی کسیست که این پروژه را هدایت می کند و به آن: «یک مقبره مرکزی شبیه به چشم گاو نر با سه مثلث که به نظر می رسد با آن متصل هستند.

هرم مرموز
,گوگل ارث،تصاویر،عجیب,[categoriy]


این تصویر یافته شده در گوگل ارث یک ناهنجاری را نشان می دهد که برخی معتقدند یک هرم حفاری نشده را نشان می دهد. طی پنج سال گذشته، ده ها اثر شبیه به این ناهنجاری در کشور مصر توسط گوگل شناسایی شده است، با این حال، بحث به عنوان آن که آیا این ها طبیعی هستند یا سازه های دست بشر، همچنان مطرح است.

اهرام مصر
,گوگل ارث،تصاویر،عجیب,[categoriy]


آیا این اهرام فرسایش یافته اند یا همگی جئولوجیک هستند؟

جزیره فانتوم
,گوگل ارث،تصاویر،عجیب,[categoriy]


در سال 2012، گروهی از محققان استرالیایی یک جزیره ناشناخته به اندازه منهتن در اقیانوس آرام جنوبی پیدا کرده اند. یک مکان مرموز به نام «جزیره شنی» که در نقشه، در شمال غربی کالدونیای جدید دیده می شود، ظهور کرده است. وقتی از بالا به آن نگاه می کنیم همانند یک چند ضلعی سیاه دیده می شود؛ اما وقتی محققین در سال 2012 به آنجا رفتند، آن ها به جای زمین خشک، با آب مواجه شدند!
در آوریل 2013 محققان توضیح داده اند که چرا مردم معمولا با چنین خطاهای دیدی مواجه می شوند و آب ها را همانند جزیره ها می بینند.

پنج ضلعی گیج کننده
,گوگل ارث،تصاویر،عجیب,[categoriy]


در دشت باد و جلگه ای بی آب وسیع آسیای مرکزی، در یک تکه جدا شده از قزاقستان، یک پنج ضلعی ستاره ای شکل بزرگ با اندازه ای نزدیک به 1200 فوت (366 متر) بر روی سطح زمین نقش بسته است. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به نسخه آنلاین گوگل ارث بروید.
بسیاری از نظرات آن را به پرستش شیطان، فرقه های مذهبی نابکار و یا ساکنانی از عالم اموات نسبت داده اند. این چند ضلعی در بیرون یک پارک ساخته شده است و مسئولین پارک با کاشت درخت، آن را به یک جاده درختی تبدیل کرده اند. شکل ستاره ای آن حتی از نماهای دورتر نیز مشخص است.

سایت های راه اندازی شده متروکه
,گوگل ارث،تصاویر،عجیب,[categoriy]


موشک های نایک که مربوط به موشک های از سطح به هوای مافوق صوت هستند، طی سال های 1954 الی 1970 میلادی آماده ی راه اندازی حدود 300 سایت در اطراف ایالات متحده بوده اند. حتی بسیاری از این موشک ها حاوی کلاهک های هسته ای نیز هستند. لازم به ذکر است این موشک ها، با پیدایش موشک های بالستیک قاره پیما (ICBM) عملا منسوخ شده اند.
حال دیوید تکسبری، یک متخصص سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) در کالج همیلتون نیویورک، امیدوار است قبل از  اینکه ناپدید شوند، با تغییر کاربری نظامی به عنوان یک پایگاه اطلاعات جغرافیایی در کره زمین استفاده شوند. در تصویر زیر یکی از این سایت ها را در منطقه دفاعی اوآهو در هواوی می بینیم که در سال 1968 بنا شده است.

غربال شده با حفاری
,گوگل ارث،تصاویر،عجیب,[categoriy]


جنگ داخلی در سوریه باعث شده تا صدها سایت باستان شناسی از بین برود. از جمله این حوادث می توان به آسیب دیدن شش سایت میراث جهانی یونسکو اشاره کرد که یکی از قدیمی ترین مناطق موجود بر روی زمین بوده است. ماهواره ها به طور خاص، بسیاری از ویرانی ها را نشان داده اند و بیشترین میزان این خرابی در افامیا دیده می شود.
در اینجا گوگل ارث تصاویری را از  روم باستان را می توانید مشاهده کنید که توسط غارتگران حفاری شده است. این حفاری ها از بالا شبیه سوراخ های تیره ای هستند که وقتی آن را از زاویه بالا نگاه می کنید، شبیه به کره ماه می ماند.
همچنین ببینید
آنا نعمتی بازیگر زن معروف در پیست اسکی + عکس/رواج سلفی مرگ میان جوانان!! + تصاویر
آنا نعمتی بازیگر زن معروف در پیست اسکی + عکس/رواج سلفی مرگ میان جوانان!! + تصاویر
آنا نعمتی بازیگر زن معروف در پیست اسکی + عکس/رواج سلفی مرگ میان جوانان!! + تصاویر
(تصاویر) تخریب پلی در موصل توسط داعش مقدمات مراسم سوگند دونالد ترامپ در مقابل کنگره آمریکا برف بازی در کویته پاکستان و .... در عکس های خبری روز
بهرام رادان کنار زن تایلندی از قبیله ی عجیب گردن دراز ها!!!+تصاویر
سحر قریشی در خانه گران قیمت! + عکس /«عکس سلفی» جان دختر 18 ساله را گرفت+تصاویر
سحر قریشی در خانه گران قیمت! + عکس /«عکس سلفی» جان دختر 18 ساله را گرفت+تصاویر
سحر قریشی در خانه گران قیمت! + عکس /«عکس سلفی» جان دختر 18 ساله را گرفت+تصاویر
نمایشگاه فانوس در چین+تصاویر
پاسخ عجیب شادمهر عقیلی به پست ها و عجیب تر از آن وصیت نامه اش

تازه های سرگرمی