نخستین واکنش نفت به اجلاس اوپک

 رویترز در گزارشی نوشت، در حالی که بازار نگران نتیجه نشست چهارشنبه اوپک و احتمال به نتیجه نرسیدن طرح کاهش تولید است، قیمت نفت امروز بیش از یک درصد کاهش یافت.

روسیه، تولید کننده غیر عضو اوپک امروز اعلام کرد که در نشست فردای این سازمان در وین حضور نخواهد داشت اما اضافه کرد که ممکن است در مرحله بعدی، نشستی میان اوپک و تولید کنندگان غیر عضو این سازمان برگزار شود.
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 55 سنت، معادل 1.14 درصد کاهش به 47 دلار و 69 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امرو با 51 سنت، معادل 1.06 درصد کاهش به 46 دلار و 58 سنت رسید.
سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) روز چهارشنبه در وین تشکیل جلسه خواهد داد تا در مورد جزئیات طرح کاهش تولید و تقویت قیمت نفت تصمیم گیری کند.
بانک بارکلیز در یادداشتی نوشت: «در روزهای پیش رو نوسان در بازار نفت بالا خواهد بود.»
گرگ مک کنا، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «من هنو فکر می کنم که آنها هنوز هم به یک توافق نیاز دارند، هرچند که اعتماد من به چنین توافقی کاهش یافته است.»
گلدمن ساکس نیز اعلام کرد، برای دستیابی به یک توافق به مذاکرات فشرده ای در روز چهارشنبه نیاز خواهد بود.
این بانک آمریکایی همچنین گفته: «جدیدترین تیترهای خبری نشان می دهد که هرچند توافقی کلی در مورد منطق دستیابی به یک توافق کاهش تولید وجود دارد، اما ملاحظات سیاسی و مذاکرات در مورد سطح کاهش تولید هر یک از کشورها تاکنون مانع از دستیابی به توافق شده است.»
هم گلدمن ساکس و هم بارکلیز پیش بینی کرده اند که اگر توافقی بین اعضای اوپک به دست آید، قیمت نفت به سرعت به بالای 50 دلار خواهد رسید. گلدمن ساکس گفته: «اگر توافقی به دست نیاید، پیش بینی ما افزایش حجم ذخایر نفتی در طول نیمه اول سال 2017 و رسیدن قیمت متوسط هر بشکه نفت به 45 دلار تا تابستان سال آینده است.»

3535

همچنین ببینید
نخستین محموله نفتای پالایشگاه ستاره خلیج فارس صادر شد
واکنش داور آتش‌نشان فوتبال به حادثه پلاسکو (عکس)
نخستین تصویر از بازیگر نقش اول «نفس»/ادامه ضبط در شمال کشور
دعوت قزاقستان از سفیر آمریکا برای شرکت در نشست/ برگزاری اجلاس با نظارت ایران، روسیه و ترکیه
پرداخت نخستین چک خسارت به پلاسکویی ها+عکس
واکنش وزیر اطلاعات به احتمال تروریستی بودن حادثه پلاسکو/ با شایعه‌پراکنان برخورد می‌شود
واکنش سامی یوسف به حادثه پلاسکو+عکس
واکنش مراجع عظام تقلید به حادثه پلاسکو
ترامپ نخستین حکم حکومتی خود را امضا کرد

تازه های اخبار