قانونگذاران آمریکایی ادعاهای ترامپ را رد کردند

پایگاه خبری ریشه: 

 دونالد ترامپ اخیرا در جدیدترین ادعایش در مورد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که در واکنش به اجرایی شدن بازشماری آرای انتخابات مطرح شده در توئیتر گفته بود: میلیون‌ها نفر در ایالت‌هایی مثل ویرجینیا، کالیفرنیا و نیوهمپشایر به طور غیرقانونی آرایشان را به صندوق انداختند.

ترامپ عنوان کرده بود که اگر میلیون‌ها نفر به طور غیرقانونی در انتخابات رای نداده بودند او می‌توانست در حوزه آرای مردمی نیز برنده انتخابات شود.

رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا همچنین پیش از آن در بیانیه‌ای طرح بازشماری آرا را که اخیرا برای ایالت ویسکانسین اجرایی شد "نقشه و حقه" خواند و تاکید کرد، پیروزی او در انتخابات باید مورد احترام قرار بگیرد نه اینکه آن را "به چالش بکشند و یا سوء استفاده" کنند.

با این حال بعد از این ادعاهای مربوط به وقوع تقلب در انتخابات که هم از جانب ترامپ و هم از جانب هیلاری کلینتون، رقیب دموکرات ترامپ مطرح شده، ناظران، مقامات و کارشناسان وجود هر گونه سند و مدرک از وقوع تقلب گسترده در انتخابات آمریکا را رد کردند.

همچنین آنها گفتند که انتظار هیچ گونه تغییری در نتیجه انتخابات آمریکا نمی‌رود. این در حالی است که اخیرا نتیجه انتخابات در ایالت میشیگان نیز سر انجام اعلام شده و بر اساس این نتیجه ترامپ در این ایالت نیز پیروز شده و میزان آرای الکترال او به 306 افزایش یافت در حالی که کلینتون با فاصله بسیار زیادی با 232 رای الکترال پشت سر او قرار دارد.

قانونگذاران در هر سه طیف جمهوری خواه، دموکرات و مستقل ادعاهای ترامپ را بی اساس دانسته و رد کرده‌اند.

برخی کارشناسان هشدار دادند که طرح این ادعاهای تقلب از جانب کاندیداها یک سابقه خطرناک در زمینه تضعیف اعتماد به دموکراسی و رهبران در آمریکا بر جای می‌گذارد.

جیمز لنکفورد، سناتور جمهوری خواه به سی ان ان گفت: من تا حال این اتفاق را یک در میلیون هم ندیده‌ام و نمی‌دانم ترامپ در باره چه چیزی صحبت می‌کند.

جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید هم گفت: هیچ مدارکی برای پشتیبانی از ادعایی مثل ادعای ترامپ وجود نداشته و ارائه نشده است.

برنی سندرز، رقیب هم حزبی کلینتون در انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها هم حرفهای ترامپ را "چرندیات بی‌اساس" دانست و آنها را در راستای دشوار کردن کار برای اقلیتها در آمریکا به منظور ثبت نام به عنوان رای دهنده دانست.

دیوید اسکانلن، یک مقام ارشد دولت محلی در ایالت نیو همپشایر گفت: موارد انفرادی تقلب رای دهندگان در هر انتخاباتی وجود دارد اما انتخابات امسال خیلی صحیح انجام شد.

همچنین ببینید
هاشمی رفسنجانی: ترامپ فرد ناشناخته و پوپولیستی است/ می‌خواهیم در سیاست‌های کلی نظام تجدیدنظر کنیم
سفر تشکر ترامپ از رای دهندگان، چشم در چشم با کوسه، انفجار در استانبول ترکیه، ادامه اعتراض ها در کره جنوبی و...درعکس های خبری روز
سفر تشکر ترامپ از رای دهندگان، چشم در چشم با کوسه، انفجار در استانبول ترکیه، ادامه اعتراض ها در کره جنوبی و...درعکس های خبری روز
سفر تشکر ترامپ از رای دهندگان، چشم در چشم با کوسه، انفجار در استانبول ترکیه، ادامه اعتراض ها در کره جنوبی و...درعکس های خبری روز
آشنایی با مایکل فلینِ ضدایرانی، مشاور امنیت ملی ترامپ
جنگ ترامپ و داعش چگونه جنگی است؟
ارزیابی بودجه ۹۶ ، ترامپ و آینده بازارهای جهانی و تحلیل تکنیکال شاخص بورس

تازه های اخبار